Piknik naukowy

W dniach 15-16 października, na Kampusie naszego Uniwersytetu, a dokładnie w namiocie usytuowanym w przestrzeni pomiędzy Wydziałem Biologii a Biblioteką Główną, odbędzie się Piknik Naukowy, w którym nasz Wydział weźmie aktywy udział.
W ramach Pikniku odbędą się liczne występy artystyczne, nauka tańców, dialogi malarskie. Organizatorzy przygotowali różne gry terenowe, pokazy, warsztaty, a także rodzinne zawody i konkursy. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu „Wywiad z naukowacami”, w ramach którego wystąpi dr hab. Tomasz Koncewicz, prof. UG. Szczegóły na temat wystąpienia już wkrótce!
Wystawiać się będą także trzy muzea naszego Uniwersytetu, w tym Muzeum Kryminalistyki, które przygotuje cztery gablotki zawierające niezwykle interesujące eksponaty: przedwojenne karty daktyloskopijne, policyjne portrety pamięciowe, odlewy traseologiczne, a także naszywki policyjne, głównie funkcjonariuszy USA.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci! W sobotę zapraszamy na przedstawienie dla najmłodszych „Dyzio w krainie wyobraźni”, eko eksperymenty, gry i dmuchanie wielkich baniek mydlanych.
Serdecznie zapraszamy!
Piknik Naukowy, organizowany jest w ramach projektu pn. „Klimat dla Nauki. Doświadcz, poznaj, zrozum – pikniki naukowe”, finansowanego z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji:

Data publikacji: piątek, 8. Październik 2021 - 13:12; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 8. Październik 2021 - 13:12; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski