Dariusz Sekuła - uniwersytecki mistrz kierownicy z WPiA UG – już 2. raz z rzędu!

Z dumą informujemy, że mamy wśród naszych pracowników prawdziwego mistrza kierownicy! Już po raz drugi z rzędu p. mgr inż. Dariusz Sekuła – na co dzień starszy specjalista ds. informatyki na WPiA UG wywalczył w zaciekłej rywalizacji w grze rowerowej „Kręć kilometry dla Gdańska” 1. miejsce w skali całego Uniwersytetu Gdańskiego.

Tegoroczna, już 9. edycja imprezy, trwała dwa miesiące i zakończyła się w miniony piątek. Akcja promuje jazdę na rowerze jako zdrową oraz przyjazną dla środowiska formę transportu. Za dojeżdżanie na rowerze do pracy oraz za jazdę w warunkach jesiennych przyznaje się dodatkowe punkty. Punkty i przejechane kilometry zlicza specjalna aplikacja.

Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzona jest równolegle klasyfikacja miejsc pracy. Rywalizacja o pierwsze miejsca była zacięta i trwała do ostatnich dni. Zdobywca I miejsca zdobył 12 861 punktów, II miejsca – 12 361 pkt. Odpowiadało to przejechanym odpowiednio: 2 725,4 km w przypadku zwycięzcy i 2 015,9 na pozycji wicelidera. W klasyfikacji generalnej wspomniana punktacja dała naszemu pracownikowi 41 miejsce na ponad 5500 uczestników. 

 

Jak powiedział nam triumfator: „nie było łatwo, bo byłem naciskany przez drugiego zawodnika do ostatnich dni. Schudłem 5 kg, polecam ten sport osobom chcącym zmniejszyć wagę. Wcale nie jest tak, że jesienna pogoda nie sprzyja jeździe rowerem. Każda pogoda jest dobra, trzeba tylko odpowiednio się ubrać. No i przełamać się, kiedy pada deszcz pada i jest zimno. Dziękuję też mojej rodzinie za wytrwałość i cierpliwość, bo przez te dwa miesiące trochę mniej mnie było w domu. Gratuluję synowi, który ma 10 lat i zdobył 3 miejsce w swojej szkole podstawowej”.

 

Jesteśmy dumni z sukcesu p. Dariusza Sekuły i serdecznie gratulujemy Mu wspaniałej postawy i zwycięstwa. Trzymamy kciuki za „rowerowy hatrick” i trzecie z rzędu zwycięstwo za rok!

wpia

wpia

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 15. Listopad 2021 - 14:25; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Listopad 2021 - 14:25; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski