Międzynarodowy Dzień Mediacji: Panel dyskusyjny zorganizowany we współpracy z Partnerami WPiA UG

21 października 2021 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Mediacji, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się panel dyskusyjny pod tytułem: "Skuteczność ugód mediacyjnych zawieranych  pomiędzy podmiotem publicznym a przedsiębiorcą", zorganizowany przez  Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza (prowadzącą Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji) we współpracy z Sądem Okręgowym w Gdańsku, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku i Wydziałem Prawa i Administracji UG jako partnerami merytorycznymi wydarzenia.

Panel został skierowany do osób i podmiotów zainteresowanych mediacją, w szczególności mediatorów i osób wspierających polubowne rozstrzyganie sporów, przedsiębiorców mających umowy z podmiotami publicznym lub planujące je zawierać, a także przedstawicieli instytucji samorządowych oraz jednostek administracji rządowej, które toczą spory sądowe lub pozasądowe z przedsiębiorcami. Celem wydarzenia było przyjrzenie się praktycznym sposobom wdrożenia ugody cywilnoprawnej pomiędzy podmiotem publicznym a przedsiębiorcą – z punktu widzenia elementów ugody, prowadzenia postępowania sądowego i mediacji oraz dyscypliny finansów publicznych.

wpia

Data publikacji: piątek, 3. Grudzień 2021 - 13:02; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 3. Grudzień 2021 - 13:02; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski