konferencja

Konferencja: "Pracodawca globalny – wyzwania dla przedsiębiorstw międzynarodowych w XXI wieku"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 15 Listopad, 2022 - 14:01

Katedra Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacja Rozwoju UG, zapraszają na konferencję naukową pt. „Pracodawca globalny – wyzwania dla przedsiębiorstw międzynarodowych w XXI wieku”.    

 

Miejsce konferencji: Hotel Haffner w Sopocie oraz Wydział Prawa i Administracji UG.   

 

Termin konferencji: 17-18.11.2022 r.

 

Konferencja poświęcona pamięci prof. Jarosława Warylewskiego

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 17 Listopad, 2022 - 14:00

Banner

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracownicy Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej pamięci gdańskiego karnisty - śp. prof. Jarosława Warylewskiego (1959-2020✞)   

Ogólnopolska Konferencja Mediacyjno-Arbitrażowa i wyróżnienie dla dr hab. Anny Machnikowskiej, prof. UG

Ostatnia modyfikacja: środa, 26 Październik, 2022 - 09:15

W dniu 20 października 2022 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku została zorganizowana I Ogólnopolska Konferencja Mediacyjno-Arbitrażowa, której motywem przewodnim była mediacja i arbitraż jako narzędzia budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Udział dr Magdaleny Łągiewskiej w konferencji ECLSA w Kopenhadze

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 24 Październik, 2022 - 14:24

Z przyjemnością informujemy, że dr Magdalena Łągiewska, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego oraz Dyrektor Instytutu Konfucjusza, w dniach 21-23 września 2022 r. wzięła udział w 16. edycji konferencji European China Law Studies Association na University of Copenhagen. Konferencja została zorganizowana przez Centre of Excellence for International Courts (iCourts), Duńską Narodową Fundację Badawczą, Study Hub for International Economic Law and Development (SHIELD), Centre for Private Governance (CEPRI) oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Kopenhadze.

Udział w międzynarodowej konferencji naukowej w Koszycach

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 24 Październik, 2022 - 14:12

W ramach prowadzonej współpracy z Instytutem Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Prawa Uniwersytetu Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach, mgr Krystyna Warylewska-Kamuś wzięła udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: Wpływ Prawa Unii Europejskiej na Prawo Karne państw członkowskich UE, podczas której przedstawiła wyniki swoich badań w zakresie kształtującej się instytucji postępowania karnego w Unii Europejskiej na podstawie zaprezentowanej pracy zatytułowanej: Postępowanie karne- analiza ram prawnych w świetle Prawa UE.

Konferencja jubileuszowa z okazji 55-lecia Ośrodka opiniodawczego w sprawach rodzinnych i nieletnich przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Ostatnia modyfikacja: piątek, 7 Październik, 2022 - 13:53

W dniu 16 września 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja z okazji 55-lecia Ośrodka Opiniodawczego w sprawach rodzinnych i nieletnich przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Współorganizatorami konferencji był Sąd Okręgowy w Gdańsku oraz Wydział Prawa i Administracji UG (osoba odpowiedzialna - dr hab. Marcin M. Wiszowaty, Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju).

IX polsko-włoskie Kolokwium Prawnicze

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 22 Wrzesień, 2022 - 11:09

W dniach 1-4 września 2022 r. w Lublinie odbyło się IX polsko-włoskie kolokwium prawnicze, organizowane przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Katedrę Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznego kolokwium były „Prawa człowieka w obliczu wyzwań współczesności: doświadczenia polskie i włoskie”.