Grant Seed Money Interreg South Baltic dla naukowców z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska

Z przyjemnością informujemy, że konsorcjum w skład którego wchodzi Uniwersytet Gdański uzyskało grant Seed Money Interreg South Baltic w ramach projektu „Nature-based wellness tourism - New Concept of the Sustainable development of the SBA”. Celem projektu głównego jest stworzenie ram transgranicznej współpracy w ramach odtwarzania się sektora turystycznego po zapaści będącej wynikiem pandemii, poprzez rozwój opartej o dziedzictwo kulturowe i naturalne turystyki prozdrowotnej. Jednym z celów projektu głównego jest przygotowanie i pilotaż wdrażania pakietu usług prozdrowotnych skierowanych do osób odczuwających negatywne skutki zdrowotne po przejściu zakażenia wirusem Covid-19. Liderem projektu jest Uniwersytet w Kłajpedzie a kierownikiem prof. Diana Šaparnienė. Ze strony Uniwersytetu Gdanskiego projekt koordynowany jest przez prof. Andrzeja Powałowskiego i dr. hab. Macieja Nykę, prof. UG z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska. Jest to już drugi w ostatnim czasie projekt finansowany ze środków Interreg South Baltic, realizowany przez pracowników Katedry.

wpia

Data publikacji: poniedziałek, 21. luty 2022 - 09:10; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. luty 2022 - 09:18; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski