Jakub Mróz laureatem XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Z przyjemnością informujemy, że p. Jakub Mróz, student IV roku prawa, zajął II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym zorganizowanym przez ELSA Warszawa 23 kwietnia 2022 roku w Warszawie (ex aequo z reprezentantem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Panu Jakubowi powierzono rolę obrońcy oskarżonego, który w obronie koniecznej, odpierając rzeczywisty, bezpośredni i bezprawny zamach na jego dobra prawne dokonał zabójstwa męża swojej kochanki. Decyzją Jury, w rezultacie mowy obrończej p. Jakuba -  oskarżony wyszedłby na wolność.

W skład Jury konkursu weszli m.in. reprezentanci Naczelnej Rady Adwokackiej, Sądu Okręgowego w Warszawie oraz Uczelni Wyższych w Warszawie (Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

foto  foto

Data publikacji: piątek, 20. Maj 2022 - 14:58; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: sobota, 18. Czerwiec 2022 - 19:15; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty