Kategoria naukowa A dla naszego Wydziału!

 
wpia
 
Z przyjemnością informujemy, że na mocy decyzji Ministra Edukacji i Nauki, w wyniku ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, nasz Wydział uzyskał kategorię „A” w dyscyplinie naukowej nauki prawne 
Tym samym Wydział utrzymał swoją wysoką pozycję wśród podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce potwierdzając wysoką jakość badań naukowych prowadzonych na Wydziale, a także realny wpływ jakie badania te wywierają na społeczeństwo i gospodarkę.
Warto dodać, że łącznie poddano ocenie 39 podmiotów prowadzących badania naukowe w dyscyplinie nauki prawne. Spośród nich tylko 2 czyli 5% uzyskało najwyższą kategorię A+, a tylko 10 czyli 26% – wysoką kategorię A.
 
„Kategoria A w dyscyplinie nauki prawne jest efektem wspólnej pracy akademiczek i akademików naszego Wydziału. 
Filozofia parametryzacji pod rządem aktualnej ustawy o szkolnictwie wyższym wymaga przecież zaangażowania zespołowego.
Gratuluję, więc wszystkim pracownikom wysokiej noty końcowej i dziękuję za Państwa pracę.
Cieszy nie tylko wysoka ocena w kryterium publikacyjnym, ale także świetne oceny efektów finansowych naszych badań naukowych i prac rozwojowych, a także wpływu działalności naukowej WPiA UG na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki (tzw. kryteria II i III).
Widać progres w porównaniu z poprzednią parametryzacją, co jest zapowiedzią korzystnego kierunku rozwoju Wydziału w przyszłości” – skomentował wyniki ewaluacji Dziekan WPiA UG, dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG.
 
Wyniki ilustrują dane statystyczne:
wpia
wpia

Kategoria A+ i A (w naukach prawnych) wg typów podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki (opracowanie własne)
 

wpia

Podmioty, które na mocy decyzji Ministra Edukacji i Nauki uzyskały najwyższe kategorie: A+ i A w ramach dyscypliny nauki prawne (opracowanie własne).

 

wpia

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 29. Sierpień 2022 - 12:11; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. Sierpień 2022 - 12:11; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski