IX polsko-włoskie Kolokwium Prawnicze

W dniach 1-4 września 2022 r. w Lublinie odbyło się IX polsko-włoskie kolokwium prawnicze, organizowane przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Katedrę Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznego kolokwium były „Prawa człowieka w obliczu wyzwań współczesności: doświadczenia polskie i włoskie”.

Na konferencji Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowali pracownicy Katedry Prawa Konstytucyjnego i Instytucji Politycznych – dr hab. Krzysztof Grajewski, prof. UG, dr Agnieszka Gajda oraz mgr Aleksandra Szydzik.

Obrady zostały podzielone na pięć sesji – podczas drugiej sesji dr Agnieszka Gajda wygłosiła referat pt. „Rzecznik Praw Obywatelskich jako organ stojący na straży wolności i praw jednostki w Polsce”, zaś w czwartej sesji głos zabrała mgr Aleksandra Szydzik z referatem pt. „O wpływie delegacji sędziowskich na prawo do sądu”.

Kolokwium polsko-włoskie jest cyklicznym wydarzeniem naukowym, poświęconym badaniom komparatystycznym z zakresu prawa konstytucyjnego, organizowanym na przemian w Polsce oraz we Włoszech.

Konkluzje i wnioski debaty naukowej podjętej na forum IX polsko-włoskiego kolokwium prawniczego zostaną zaprezentowane w publikacji pokonferencyjnej.

IX POLSKO-WŁOSKIE KOLOKWIUM PRAWNICZE

Data publikacji: czwartek, 22. Wrzesień 2022 - 11:09; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 22. Wrzesień 2022 - 11:09; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski