Na WPiA UG powstanie Pracownia Legalnego Delegowania

Z przyjemnością informujemy, że na naszym Wydziale powstanie Pracownia Legalnego Delegowania. Jest to wspólna inicjatywa stowarzyszenia Europejski Instytut Mobilności Pracy (European Labour Mobility Institute) oraz Katedry Prawa Pracy WPiA UG, stanowiąca rezultat wieloletniej współpracy obu partnerów.

Jak wyjaśnia dr hab. Monika Tomaszewska prof. UG (Kierownik Katedry Prawa Pracy), Pracownia będzie formą "transferu wiedzy pomiędzy fachowcami, którzy w różnych rolach zawodowych zajmują się mobilnością pracy i mobilnością usług w Unii EuropejskiejPomysłodawcą tego nowoczesnego komitetu doradczego jest Europejski Instytut Mobilności Pracy (ELMI) skupiający przedstawicieli biznesu, związków zawodowych, urzędników i badaczy cechujących się wiedzą i doświadczeniem praktycznym w stosowaniu przepisów o delegowaniu pracowników w ramach swobody świadczenia usług w UEChodziło o to, by stworzyć miejsce, w którym wszystkie zaangażowane strony będą miały szansę spotkać się na neutralnym gruncie. Uczelnia daje taką możliwość i jest świetnym miejscem do wymiany poglądów

Jak dodaje dr Marek Benio (ELMI): "Przedsięwzięcie nie jest adresowane tylko do przedstawicieli biznesu czy menagerów, którzy zajmują się rozliczaniem kadr i płac w przedsiębiorstwach delegujących pracowników, ale również do urzędników, np. z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Inspekcji Pracy, którzy w swojej codziennej pracy mają do czynienia z tym tematem".

Pierwsza inicjatywa współorganizowana przez obu partnerów przedsięwzięcia odbyło się na naszym Wydziale 20 stycznia (informowaliśmy o nim w naszych mediach). Były to warsztaty pt. „Warunki zatrudnienia pracowników delegowanych – jak je ustalać i jak egzekwować?”, które poprowadzili (w formie hybrydowej) dr Marek Benio, wiceprezes Zarządu ELMI oraz dr Michał Szypniewski, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego.

Inicjatywę Pracownii Legalnego Delegowania objął patronatem Dziekan WPiA UG dr hab. Wojciech Zalewski prof. UG.

elmi-wpia
Od prawej: dr hab. Monika Tomaszewska prof. UG, dr Marek Benio, dr Michał Szypniewski

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 16. luty 2023 - 14:16; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: czwartek, 16. luty 2023 - 15:56; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty