Dzień Patrona w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym

13 stycznia, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza obchodziło Dzień Patrona. W uroczystości na zaproszenie władz Szkoły wziął udział - reprezentując społeczność naszego Wydziału w zastępstwie Dziekana, Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju, dr hab. Marcin M. Wiszowaty prof UG.

Program obchodów, poza wspomnieniem osoby tragicznie zmarłego patrona śp. Pawła Adamowicza, zawierał pokazy artystyczne przygotowane przez uczniów liceum.

Młodzież z klasy II c im. Dantyszka zaprezentowała książkę “Poetyckie arboretum, czyli drzewa w poezji polskiej XX i XXI wieku. Antologia”. Młodzież omówiła w przygotowanej wspólnie antologii kilkadziesiąt przykładów wierszy w całości bądź w części poświęconych różnym gatunkom drzew, od dębu po wiśnię. Następnie zaprezentowali kilka wierszy ze swojej antologii.

Klasa III im. Mrongowiusza przedstawiła “Roz-czytywanie teatru. Lekcję performatywną na temat spektaklu „Tango. Na pełnym morzu” zrealizowanego przez Teatr Miejski w Gdyni”. Młodzież w brawurowy sposób odegrała wybrane scenki ze spektakli Sławomira Mrożka, a także zaprezentowała własne plakaty do spektaklu i opowiedziała czym dla niej jest dramat Sławomira Mrożka.

Najmłodsi humaniści, z klasy I im. Stanisławy Przybyszewskiej, przygotowali “inne niż zwykle wspomnienie o Pawle Adamowiczu”. W krótkim materiale filmowym wypowiada się dwoje gdańszczan, którzy spotkali na swojej drodze prezydenta Gdańska, mówiąc jak to spotkanie wpłynęło na ich dalszą drogę życiową.

Nie można zapomnieć o dwóch uczniach I klasy, którzy opracowali wizerunek budynku szkoły, jej wnętrza i otoczenia na platformie Minecraft.

Obchody, w tym szczególnie świetne wystąpienia młodzieży licealnej zrobiły na gościach duże wrażenie. Podkreślił to w swoim przemówieniu m.in. Rektor UG, prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Prodziekan WPiA UG, M. M. Wiszowaty, złożył społeczności ULO najlepsze życzenia dalszego rozwoju oraz zaprosił młodzież licealną do studiowania na naszym Wydziale - którego absolwentem i pracownikiem był Patron Liceum.

Data publikacji: niedziela, 19. luty 2023 - 17:58; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: niedziela, 19. luty 2023 - 18:05; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty