WPiA UG trzeci w Polsce w rankingu zdawalności na aplikacje prawnicze !

wpia

Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z informacją ogłoszoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości, nasz Wydział zajął wysokie trzecie miejsce w skali kraju w rankingu zdawalności na aplikacje prawnicze (w kategorii Absolwenci z 2022 r., którzy przystąpili do egzaminu na aplikacje w 2022 r.). Pozycje pierwszą i drugą zajęły: Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Śląski. Różnica między trzecią i drugą pozycją w rankingu wyniosła zaledwie 0,2%.

Średnia zdawalność na aplikacje studentów, którzy ukończyli studia w 2022 r. wyniosła 44%. Zdawalność studentów z naszego Wydziału wyniosła 66,1%.

W rankingu zbiorczym – obejmującym wszystkich absolwentów Wydziału, którzy przystąpili do egzaminów na aplikacje w 2022 r. (a więc również absolwentów z innych lat) – nasz Wydział zajął piątą pozycję.

Jak zauważa Ministerstwo Sprawiedliwości - wyniki zdawalności egzaminów na aplikacje prawnicze są ważnym źródłem informacji, pozwalającym ocenić jakość przygotowania do tych egzaminów przez poszczególne uczelnie publiczne i prywatne.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom!

 

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6. Marzec 2023 - 12:59; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Marzec 2023 - 15:06; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski