Akademia Rzecznika Finansowego - WPiA UG pionierem w pilotażowym programie

W dniu 29 marca 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyło się wydarzenie rozpoczynające stałą, unikalną w skali kraju, współpracę Uniwersytetu Gdańskiego z Rzecznikiem Finansowym, która dotyczyć ma między innymi nowatorskiego systemu praktyk studenckich. Podczas wydarzenia przedstawiciele Biura Rzecznika Finansowego prezentowali studentom WPiA założenia programu stażowego, a w drugiej jego części odbyło się seminarium naukowe „Konsument w obrocie finansowym", które organizowała Katedra Prawa Handlowego oraz Katedra Prawa Finansowego. Jak zauważa Dziekan WPiA dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG:  „za szczególne wyróżnienie uznajemy to, że jesteśmy pierwszą w Polsce uczelnią, w której odbywa się Akademia Rzecznika Finansowego. W nowatorskim systemie praktyk upatruję szansę dla studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na wsparcie ich przyszłej drogi zawodowej".

Akademia Rzecznika Finansowego to system praktyk studenckich, łączący elementy szkoleń oraz pracy nad konkretnymi sprawami pod okiem specjalistów z Biura Rzecznika Finansowego w Warszawie. Podczas praktyk studenci będą pracować nad konkretnymi sprawami klientów Rzecznika w poszczególnych wydziałach Biura, oraz uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów. Dzięki ukończeniu Akademii studenci kierunku Prawo, a w kolejnych edycjach programu-także innych kierunków, będą mogli zdobyć zaawansowaną wiedzę na temat mechanizmów ochrony klientów podmiotów rynku finansowego, a także wiele umiejętności praktycznych.

Data publikacji: czwartek, 30. Marzec 2023 - 08:24; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Marzec 2023 - 11:06; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski