RELACJA: Ogólnopolska Konferencja Naukowa: "Kiedy notariusz odmówi dokonania czynności notarialnej" [i zaproszenie na kolejną konferencję]

W dniu 22 kwietnia 2023 r., Katedra Postępowania Cywilnego wraz z Polskim Instytutem Notarialnym i Izbą Notarialną w Gdańsku zorganizowały na naszym Wydziale, Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Kiedy notariusz odmówi dokonania czynności notarialnej".

W Konferencji wzięło udział ponad stu uczestników, w tym czternastu prelegentów z kilku ośrodków akademickich (referaty wygłosili także reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego - dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG; dr Grzegorz Julke) i przedstawiciele środowiska notariuszy. Dyskutowano zarówno o tytułowym zagadnieniu jak również o (mających z nim związek) nowych rodzajach czynności notarialnych i warunkach ich dokonywania. Odniesiono się także m.in. do funkcji notariusza w porządku prawnym, w którym wykorzystuje się na szeroką skalę sztuczna inteligencję, a także do projektów powierzenia notariuszom niektórych czynności będących dotychczas w kognicji sądów, przy jednoczesnym ograniczeniu gwarancji niezależności notariuszy. Obie wymienione kwestie mają istotne znaczenie dla standardu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.

W ramach kontynuacji współpracy ze środowiskiem notariuszy, Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG razem ze współorganizatorami --  Polskim Instytutem Notarialnym oraz Izbą Notarialną w Łodzi zaprasza na kolejną konferencję naukową, która odbędzie się na naszym Wydziale w dniu 12 maja 2023 r. Będzie ona poświęcona bezpieczeństwu obrotu nieruchomościami.

Data publikacji: środa, 26. Kwiecień 2023 - 09:59; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: środa, 26. Kwiecień 2023 - 10:06; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty