Prezentacja WPiA UG w GAZECIE UNIWERSYTECKIEJ

Z przyjemnością informujemy, że w majowym wydaniu "GAZETY UNIWERSYTECKIEJ" znalazła się obszerna prezentacja naszego Wydziału. Część poświęcona Wydziałowi Prawa i Administracji liczy aż 32 strony.

Staraliśmy się, aby prezentacja Wydziału była możliwie wszechstronna. Dlatego, oprócz informacji prezentujących ofertę dydaktyczną naszego Wydziału (kierunki studiów licencjackich i magisterskich, szkoły prawa obcego), w numerze znajdziemy także m.in. informacje o ruchu studenckim - samorządzie, Studenckiej Poradni Prawnej i kołach naukowych działających na Wydziale przygotowane przez ich członków, oraz o Dziekanacie i Biurze Dziekana - autorstwa ich Kierowników.
O nowopowołanym Centrum Prawa Nowych Technologii oraz o sukcesie kierunku kryminologia, który od lat święci sukcesy popularności wśród kandydatów na studia - dowiemy się więcej z rozmów przeprowadzonych z dr. hab. Jakubem Szlachetko prof. UG i dr Anetą Lewkowicz. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o sukcesach filmowych naszych pracowników - reżyserskich i aktorskich. Dr hab. Maciej Barczewski prof. UG specjalnie dla "Gazety" napisał krótki esej o wzajemnym oddziaływaniu sztuki filmowej i prawa.
Prezentację wieńczy wywiad z Dziekanem Wydziału dr. hab. Wojciechem Zalewskim prof. UG, który nie tylko zachwala i promuje nasz Wydział, ale także z powodzeniem radzi sobie z niełatwymi pytaniami redakcji o to, czy prawnicy chodzą w trampkach, z których sukcesów studentów jest najbardziej dumny, o stereotypach dotyczących studentów wydziałów prawniczych oraz o tym dlaczego nasz Wydział jest wyjątkowy.

Serdecznie zapraszamy do lektury. Cały numer jest dostępny w formule open access: https://gazeta.ug.edu.pl/kwiecien-2023/#nr-5-189-maj-2023/1/ 

Dziękujemy wszystkim członkom społeczności Wydziału zaangażowanym w przygotowanie prezentacji WPiA UG - autorom tekstów, studentom, pracownikom naukowym i pracownikom administracji oraz pełnomocnikom Dziekana ds. kanałów informacyjnych, którzy koordynowali prace nad numerem. 

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 7. Czerwiec 2023 - 18:54; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Czerwiec 2023 - 11:43; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty