kultura

700-lecie Wilna. Wystawa w Bibliotece Prawnej UG

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 8 Sierpień, 2023 - 08:13

W 2023 roku Wilno obchodzi swoje 700-lecie. Z tej okazji w Bibliotece Prawnej UG przygotowana została specjalna wystawa poświęcona tematyce wileńskiej. Na ekspozycji zaprezentowano fotografie współczesnego Wilna autorstwa Romualda Mieczkowskiego oraz zbiory prywatne i biblioteczne związane z tym miastem. Przypomniano także postaci dwóch wybitnych „wilnian prawników”, to jest Bronisława Wróblewskiego oraz Czesława Miłosza.

Wydział Spraw Fundamentalnych - Wygaszanie państwa prawa

Ostatnia modyfikacja: środa, 26 Maj, 2021 - 17:18

W cyklu "Refleksje nad społeczeństwem i prawem" Magda Krzyżanowska-Mierzewska i goście - prof. Jerzy Zajadło oraz sędzia Dorota Zabłudowska, porozmawiają na temat Wygaszenie państwa prawa, nawiązując do wydanej przez prof. Zajadło książki o tym samym tytule dotyczącej. Wygaszaniem państwa prawa nazwano w książce procesy zachodzące od pewnego czasu w polskim porządku polityczno-prawnym.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Więcej informacji na stronie:

Artykuły pracowników WPiA w czasopiśmie "Czas Kultury"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Styczeń, 2021 - 12:03

Miło nam poinformować, że ukazał się numer kwartalnika „Czasu Kultury”, którego jednym z redaktorów prowadzących jest dr hab. J. Wiewiorowski, prof. UG, kierownik Zakładu Prawa Rzymskiego w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA UG.

Zob. http://czaskultury.pl/magazyn/czas-kultury-42020-207/?fbclid=IwAR0mDRpLc...

Kino pod Paragrafem - SKAZANA

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 luty, 2017 - 09:55

Koło Naukowe "Kultura na Prawo" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kino pod paragrafem". Na pierwszym seansie w tym semestrze omówimy problemy, które porusza film "Skazana" w reżyserii Audrey Estrougo. Spotykamy się 01.03.2017r., o godzinie 18, w audytorium C, na Wydziale Prawa i Administracji

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kino pod Paragrafem: DEKALOG II

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 7 Listopad, 2016 - 22:49

Koło Naukowe "Kultura na Prawo" zaprasza na pierwsze spotkanie w cyklu "Kino pod paragrafem" w tym roku, podczas którego zaprezentujemy film, który ze względu na obecną sytuację w Polsce, będzie dobrym pretekstem do dyskusji o życiu, śmierci i klauzuli sumienia. Cieszymy się na możliwość odkrycia na nowo jego walorów estetycznych.

Kino pod Paragrafem - "Przesłuchanie"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 31 Marzec, 2016 - 13:43

Koło Naukowe "Kultura na Prawo" zaprasza na kwietniowe spotkanie w cyklu "Kino pod paragrafem", podczas którego zaprezentujemy film – legendę, określany jako najbardziej antykomunistyczny film PRL, pt. „Przesłuchanie” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

Projekcja odbędzie się 6 kwietnia, o godzinie 18, w audytorium C, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kino pod Paragrafem - "Układ Zamknięty"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 3 Grudzień, 2015 - 12:24

Koło Naukowe „Kultura na Prawo” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu filmowego „Kino pod Paragrafem”, podczas którego zaprezentujemy film „Układ zamknięty” wyreżyserowany w 2013 roku przez Ryszarda Bugajskiego.

Projekcja filmu odbędzie się w środę 9 grudnia o godzinie 18.00 w audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po pokazie filmu odbędzie się dyskusja z ciekawymi gośćmi.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

UKŁAD ZAMKNIĘTY
Reż. Ryszard Bugajski | Polska | 115 min