RELACJA: WPIA UG na Pikniku Nauki Fahrenheita

Tegoroczny Piknik Nauki Fahrenheita upłynął pod hasłem "NAUKA Z KLIMATEM".

28 maja 2023 r. na Górze Gradowej w Gdańsku powstało Miasteczko Naukowe Uczelni Fahrenheita składające się z 45 namiotów, w których odbywały się warsztaty i zabawy edukacyjne. Scenariusz i formuła Pikniku nawiązywała do celów zrównoważonego rozwoju zapraszając gości do wspólnej zabawy, doświadczania i odkrywania nauki z nietypowej strony. W lekkiej, piknikowej formule rozmawiano o rzeczach ważnych i  pożytecznych, mających wpływ zarówno na środowisko, jak i dobrostan człowieka. 

W Pikniku nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego Wydziału!

Zaszczytną i odpowiedzialną rolę reprezentowania WPiA UG wzięło na siebie Koło Naukowe Prawa Ochrony Środowiska pod opieką dr. hab. Macieja Nyki, prof. UG. Studenci przygotowali i prowadzili na Pikniku stanowisko pt. „Zostań obrońcą środowiska - prawnik w służbie przyrody i społeczeństwa”. Uczestnicy mogli zweryfikować swoją wiedzę z prawa ochrony środowiska w quizie z nagrodami, a także wykonać sobie zdjęcie w todze - sprawdzając, jak czują się w togach różnych zawodów prawniczych.

Składamy serdeczne podziękowania za włożoną pracę i zaangażowanie - koordynatorowi organizacji udziału naszego Wydziału w Pikniku Nauki Fahrenheita, Pełnomocnikowi Dziekana WPiA UG ds. kanałów informacyjnych p. mgr. Wojciechowi Jankowskiemu oraz studentom WPiA UG:

p. Aleksandrze Harackiewicz,

p. Klaudii Kummer,

p. Emilii Lewandowskiej,

p. Weronice Rydelek,

p. Joannie Sawczyńskiej,

p. Arturowi Nowaczykowi,

p. Mikołajowi Spechtowi.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 11. Czerwiec 2023 - 11:45; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: niedziela, 11. Czerwiec 2023 - 11:54; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty