Nowy podręcznik autorów z WPiA UG: "Momenty zwrotne w dziejach polskiej adwokatury"

Momenty zwrotne w dziejach polskiej adwokaturyZ przyjemnością informujemy, że w ramach Serii Biblioteka Palestry przy Naczelnej Radzie Adwokackiej ukazała się książka autorstwa dr. hab. Michała Gałędka, prof. UG, dr. Piotra Kitowskiego, adw. Anny Rutkowskiej-Gałędek i dr. Jacka Wałdocha "Momenty zwrotne w dziejach polskiej adwokatury" (Wyd. Arche). Jest ona efektem szerszej współpracy Katedry Historii Prawa z Naczelną Radą, w ramach której najpierw ukazał się interaktywny materiał szkoleniowy dla aplikantów adwokackich pt. Skrypt do dziejów Adwokatury, zaś autorzy wygłosili serię zdalnych wykładów.

"Na dzieje polskiej adwokatury składa się długi ciąg zdarzeń o różnym znaczeniu. Autorzy niniejszej książki postanowili wydobyć spośród nich te, które zmieniały oblicze adwokatury jako wspólnoty zawodowej. Powstał w ten sposób podręcznik o nietypowej - jak na polskie standardy - konstrukcji. Nie ma w nim prezentacji wielkiej liczby szczegółowych faktów, jest natomiast próba wskazania na to, co w historii palestry było najważniejsze. Taki sposób pisania o przeszłości adwokatury może oczywiście budzić kontrowersje. Jedno wszelako jest pewne - konwencja, którą wybrali autorzy, sprawia, że książkę czyta się z prawdziwym zainteresowaniem. A to w przypadku podręczników zdarza się bardzo rzadko".


 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 15. Czerwiec 2023 - 08:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 15. Czerwiec 2023 - 08:21; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski