Relacja z IX Ogólnopolskiego Seminarium z Prawa Rodzinnego

W dniu 16 czerwca 2023 r. na WPiA Uniwersytetu  Gdańskiego odbyło się IX Ogólnopolskie Seminarium Naukowe z Prawa Rodzinnego "Współczesne problemy prawa rodzinnego". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Katedrę Prawa Cywilnego i Katedrę Prawa Handlowego WPiA UG we współpracy naukowej z Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (INP PAN).

Seminarium obejmowało kompleksową analizę współczesnych wyzwań w prawie rodzinnym w ramach trzech paneli dyskusyjnych. Pierwszy panel poświęcony był aktualnym zagadnieniom związanym z prawami i obowiązkami małżeńskimi. W wystąpieniach w ramach panelu drugiego referenci analizowali kwestie związane z majątkiem i zarządzaniem nim w małżeństwie, w tym w aspekcie prowadzenia przedsiębiorstwa przez maałżonków. Trzeci i ostatni panel pt. "Problemy rodzinne w świetle prawa spadkowego, prawa medycznego, sporów sądowych i ochrony prawnej seniorów", dał możliwość wieloaspektowej eksploracji zagadnień prawa rodzinnego przecinających się z innymi dziedzinami prawa.

Tegoroczne wydarzenie zgromadziło wybitnych profesorów i ekspertów prawa rodzinnego z wiodących ośrodków w Polsce. Podczas spotkania uczestnicy dzieląc się spostrzeżeniami stworzyli kompleksowy dyskurs na temat współczesnych wyzwań w prawie rodzinnym.

 

Seminarium zakończyło się zaproszeniem na kolejną edycję spotkania, którego gospodarzem będzie WPiA Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 20. Czerwiec 2023 - 08:37; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Czerwiec 2023 - 09:30; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski