Pierwszy INTERNATIONAL WEEK na WPiA UG

Dobiega końca pierwsza edycja INTERNATIONAL WEEK - nowej inicjatywy z zakresu akademickiej współpracy międzynarodowej na naszym Wydziale.
W tym tygodniu gościmy na naszym Wydziale aż 15 naukowców i pracowników biur współpracy międzynarodowej z całego świata. Od minionej niedzieli podejmujemy gości z uczelni partnerskich z: Armenii (Eurasia International University), Bośni i Hercegowiny (University Vitez), Chin (Ocean University of China), Gruzji (Caucasus University), Republiki Południowej Afryki (University of Johannesburg), oraz Uzbekistanu (Tashkent State University of Law).

Z naszymi zagranicznymi gośćmi spotkał się i oficjalnie przywitał na Wydziale Dziekan, dr hab. Wojciech Zalewski prof. UG - dziękując za dotychczasową współpracę i zapraszając do jej dalszego rozwijania i wzmacniania.

Od poniedziałku nasi goście pod opieką wydziałowego zespołu "English Division" odbywali spotkania oraz szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej, zwiedzili nasz Wydział i Kampus Oliwski. Akademicki networking pozwolił na nawiązanie wzajemnych relacji między przedstawicielami naszych partnerskich uczelni.

Jednym z ważnych punktów programu, który planowano już od ponad roku, było spotkanie przedstawicieli Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UG (dr Maciej Mikliński) oraz Studenckiej Kliniki Prawnej Uniwersytetu w Johannesburgu (mec. Elton Romeo Hart) mające na celu nawiązanie współpracy oraz wymianę doświadczeń. Studencka Klinika Prawna z Johannesburga to bardzo cenny i ciekawy partner. Klinika w 2021 r. 40-lecie swojej działalności. Posiada bezcenne i bogate doświadczenie w organizacji procesu wdrażania studentów prawa w świadczenie pomocy prawnej dla osób najbardziej potrzebujących, których nie stać na komercyjnego pełnomocnika prawnego. Warto dodać, że zgodnie z zasadami obowiązującymi na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Johannesburgu wszyscy studenci obowiązkowo praktykują w Klinice. Ponadto, południowoafrykańska Klinika rozpoczęła swoją działalność w czasach apartheidu budując pierwszy pomost pomiędzy mieszkańcami Afryki Południowej bez względu na kolor skóry i przyczyniając się istotnie do zakończenia mrocznego okresu segregacji rasowej.

Poza szkoleniami i tematami akademickimi, goście zwiedzili główne atrakcje Trójmiasta oraz regionu.

Sukces pierwszej edycji International Week sprawia, że pragniemy kontynuować i rozwijać je w przyszłym roku akademickim.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 23. Czerwiec 2023 - 08:35; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: czwartek, 31. Sierpień 2023 - 14:14; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty