Polsko-włoskie Seminarium Naukowe: "The Discipline of Smart Working in Italy"

"Smart Working", a w szczególności analiza jego regulacji we Włoszech i Polsce oraz perspektyw ochrony smart pracowników w erze digitalizacji przed i po globalnej pandemii Covid-19 to temat międzynarodowego seminarium, które odbyło się na naszym Wydziale w czwartek 22 czerwca 2023 r.

Seminarium dotyczące elastycznej organizacji pracy jest efektem wspólnych projektów ("The Perspectives on Protection of Smart Workers in the Era of Digitization, Before and After the Covid-19 Global Pandemic” oraz “The impact of systems based on A.I. (artificial intelligence) on Employment Law: new challenges and new protections”) prowadzonego przez Katedrę Prawa Pracy naszego Wydziału (kierowaną przez dr hab. Monikę Tomaszewską prof. UG) oraz partnerów z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

Zagranicznych gości przywitał na Wydziale Dziekan WPiA UG dr hab. Wojciech Zalewski prof. UG, który otworzył Seminarium. Wśród uczestników znaleźli się wybitni naukowcy z Włoch, m.in. prof. Domenico Mezzacapo, dr Fabrizio Ferraro, Dr Dario Calderara, specjaliści z zakresu prawa pracy i administracji, którzy zaprezentowali wyniki swoich badań oraz podzielili się praktycznymi wskazówkami. Referaty wygłosili również doktoranci z Uniwersytetu Sapienza w Rzymie: tj. Gianluca Giampa oraz Flaminia de Giuli, którzy odbywają na WPiA UG trzymiesięczny staż. Wprowadzenie wygłosił dr Michał Szypniewski z Katedry Prawa Pracy WPiA UG.

Celem seminarium było omówienie zagadnień związanych ze Smart Working, a w szczególności analiza jego regulacji we Włoszech oraz perspektyw ochrony smart pracowników w erze digitalizacji przed i po globalnej pandemii Covid-19. Dodatkowo poruszone zostaną kwestie związane z wpływem systemów opartych na sztucznej inteligencji na prawo pracy, nowe wyzwania oraz środki ochrony. Bez wątpienia była to doskonała okazja do wymiany poglądów, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów z ekspertami w tej dziedzinie.

seminarium polsko-włoskie Smart Working

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 25. Czerwiec 2023 - 19:46; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: niedziela, 25. Czerwiec 2023 - 19:48; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty