Portal eUczelnia w UG – milowy krok w obsłudze informatycznej uczelni

wpiaNowoczesna i bezpieczna infrastruktura informatyczna będzie stopniowo wprowadzana w Uniwersytecie Gdańskim od 2 listopada. System eUczelnia ułatwi studentom, dziekanatom i administracji centralnej sprawną obsługę procesów związanych z dydaktyką i kształceniem. To krok milowy w rozwoju struktur informatycznych uczelni.

Funkcjonalności nowego  systemu eUczelnia obejmują np. indeks elektroniczny, zapisy na zajęcia oraz elektroniczne składanie wniosków do dziekanatu. Usprawnienie działań w tym obszarze obiecywał w kampanii wyborczej Rektor UG prof. Piotr Stepnowski. Proces ten wymagał sprawdzenia różnych systemów i przygotowania do wprowadzenia najlepszego z nich. System eUczelnia od lat działa z powodzeniem w Politechnice Gdańskiej.

Dzięki temu wiele procesów obowiązujących w naszym uniwersytecie zostanie zastąpionych przez obieg elektroniczny. Projekt eUczelnia zakłada również budowanie niezawodnej i bezpiecznej infrastruktury informatycznej, a także przyspieszenie procesu postępującej informatyzacji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wprowadzenie systemu eUczelnia jest wynikiem zawartego z Politechniką Gdańską porozumienia o współpracy w zakresie wymiany doświadczeń w aspekcie tworzenia i funkcjonowania infrastruktury informatycznej. Warto podkreślić, że w ramach współpracy uczelni FarU Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało środki na integrację uczelni m. in. w zakresie rozwiązań informatycznych. Łączne dofinansowanie uzyskane na ten cel w ramach dwóch projektów wyniosło ponad 3,3 mln zł.

Więcej informacji na stronie głównej UG

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 22. Wrzesień 2023 - 10:30; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 22. Wrzesień 2023 - 10:31; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski