Konferencja naukowa: „Interes publiczny jako wyznacznik wpływu państwa na gospodarkę i finanse”

W dniach 26-27 października 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się w formule hybrydowej międzynarodowa konferencja naukowa pt.: „Interes publiczny jako wyznacznik wpływu państwa na gospodarkę i finanse” z udziałem 60 pracowników naukowych z krajowych oraz zagranicznych ośrodków naukowych.

Konferencja jest jednym z działań naukowych realizowanych w ramach projektu naukowego pt. „Interes publiczny jako wyznacznik wpływu państwa na gospodarkę i finanse” wspieranego przez Ministra Edukacji i Nauki z programu „Doskonała nauka”. Celem projektu jest zaprezentowanie najnowszych wyników badań prowadzonych w trzech sąsiadujących ze sobą krajach (tj. Polska, Niemcy i Czechy). Kierownikiem projektu jest dr hab. Hanna Wolska z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród prelegentów wystąpią między innymi: Prof. Dr. Stefan Haack (Uniwersytet Europejski Viadrina), Doc. JUDr. Petr Mrkývka, Ph.D. (Uniwersytet Masaryka w Brnie); Doc. Ing. Martin Svoboda, Ph.D (Uniwersytet Masaryka w Brnie); JUDr. Johan Schweigl, Ph.D (Uniwersytet Masaryka w Brnie ); Prof. dr hab. Andrzej Powołowski (Uniwersytet Gdański), Dr hab. Adam Niewiadomski (Uniwersytet Warszawski), prof. UW; Dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG (Uniwersytet Gdański); Dr hab. Michał Biliński (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie); Dr hab. Ewa Przeszło, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach); Dr. Carsten Schirrmacher (Uniwersytet w Gießen); Dr Anna Trela (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu); Dr Magdalena Jaś-Nowopolska (Uniwersytet w Gießen), Dr Małgorzata Wróblewska (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku) oraz Eva-Maria Thierjung (Uniwersytet w Greifswaldzie).

Poszczególne panele prowadzi: dr hab. Ewa Szewczyk, prof. UZ (Uniwersytet Zielonogórski) oraz dr hab. Edvardas Juchnevicius, prof. UG (Uniwersytet Gdański).

Data publikacji: poniedziałek, 16. Październik 2023 - 14:41; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Październik 2023 - 14:44; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski