Toga adwokacka – dar Pomorskiej Rady Adwokackiej dla Wydziału

W czwartek, 9 listopada 2023 r. miała miejsce symboliczna uroczystość. 

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, mec. Bartosz Golejewski przekazał na ręce Dziekana Wydziału Prawa i Administracji, dr. hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG, w darze dla Wydziału – togę adwokacką ufundowaną specjalnie w tym celu przez ORA w Gdańsku.

Dziekan B. Golejewski podkreślił, że współpraca adwokatów z Wydziałem rozwija się dynamicznie i obfituje w kolejne ciekawe, wspólne inicjatywy. Podziękował za otwartość Wydziału na współpracę i wsparcie dla wspólnych inicjatyw.

Dziekan WPiA UG dziękując za dar oraz miłe słowa pod adresem społeczności Wydziału zapewnił, że drzwi Wydziału są zawsze szeroko otwarte dla Adwokatury. Podkreślił, że miły i symboliczny gest powierzenia Wydziałowi togi w barwach polskiej Adwokatury to widomy znak bliskiej współpracy obu partnerów oraz zaufania, że toga znajdzie się w godnym miejscu. Dziekan W. Zalewski zapewnił, że tak się stanie. Toga zostanie na stałe wyeksponowana na parterze Wydziału.

Po spotkaniu obaj Dziekani wspólnie otworzyli VIII Konferencję Naukową Pomorskiej Adwokatury „Prawo Energetyczne” – kolejną wspólną inicjatywę WPiA UG i ORA Gdańsk.

[fot. S. Dajkowski, WPiA UG]

Toga adwokacka - dar ORA Gdańsk

 

Toga adwokacka - dar ORA Gdańsk

Na zdjęciu od lewej: mec. Bartosz Golejewski - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku,
mec. Marcin Derlacz - Wicedziekan ORA w Gdańsku, mec. Sylwia Grzybowska - Wicedziekan ORA w Gdańsku,
dr hab. Wojciech Zalewski, prof UG - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG, dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof UG - Prodziekan WPiA UG ds. Kształcenia, dr hab. Marcin M. Wiszowaty, prof UG - Prodziekan WPiA UG ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 14. Listopad 2023 - 17:35; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: środa, 15. Listopad 2023 - 10:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski