LAST CALL: programy współpracy zagranicznej UG 2024

Zostały już tylko niecałe dwa tygodnie na składanie wniosków w kolejnej edycji konkursów organizowanych w ramach programów Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB).

Aż dwa z nich dotyczą współpracy zagranicznej:

Program staży zagranicznych dla młodych naukowców UG

umożliwiający młodym naukowcom zatrudnionym w Uniwersytecie Gdańskim zdobycie doświadczenia badawczego poprzez realizację staży podoktorskich w najlepszych instytucjach naukowych na świecie. Laureat otrzymuje środki na pokrycie kosztów 3-miesięcznego stażu (zryczałtowane koszty podróży i pobytu) w najlepszych ośrodkach naukowych na świecie obecnych w Global Ranking of Academic Subjects dla dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk społecznych i THE World University Ranking by subject dla dziedziny nauk humanistycznych).

Termin złożenia wniosku: 30.11.2023 godz. 12:00

Szczegóły dotyczące konkursu i procedury składania wniosków znajdują się na stronie IDUB

Obsługą administracyjną programu zajmuje się Biuro Nauki.

Program „Profesorowie wizytujący UG”

program na finansowanie krótkich (2-4 tyg.) i średnich (5-12 tyg.) pobytów osób nieposiadających polskiego obywatelstwa zatrudnionych na stanowisku profesora w zagranicznej uczelni. Beneficjent programu otrzymuje zwrot kosztów podróży i zakwaterowania oraz wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dydaktycznych lub / i prac badawczych.

Termin złożenia wniosku: 30.11.2023 godz. 12:00

Obsługą administracyjną programu zajmuje się Sekcja Obsługi Profesorów Wizytujących.

Gorąco zachęcamy do aplikowania!

Data publikacji: sobota, 18. Listopad 2023 - 18:39; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: sobota, 18. Listopad 2023 - 18:43; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty