THE JUDGE SHOW !

The Judge Show

Serdecznie zapraszamy na premierę najnowszej inicjatywy stanowiącej rezultat współpracy naszego Wydziału i Władzy Sądowniczej - Sekcji Edukacji Prawnej Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ:

 

"THE JUDGE SHOW"

 

„The Judge Show" to cykl spotkań otwartych z sędziami, z udziałem Studentek_ów WPiA.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się już 22 listopada 2023 r. w Audytorium A w godzinach 13:15 - 15:00.

 

Cykl poprowadzi Sędzia Sądu Rejonowego Rafał Rudnicki, a pierwszym jego gościem będzie Konrad Królak - Asesor sądowy w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku, XIII Wydziale Cywilnym.

 

Nasz Gość opowie przyszłym absolwentom prawa jak wygląda droga dojścia do zawodu sędziego - zaczynając od kwestii przygotowania do egzaminów wstępnych, przez przebieg samej aplikacji (nauka, ale także życie towarzyskie w Krakowie 😉 ). Omówi także zasady finansowania aplikacji i jej odbywania, możliwości dorabiania w trakcie aplikacji, zaliczeń cząstkowych, a w końcu - egzaminu sędziowskiego oraz późniejszej drogi, w tym asesury aż do uzyskania nominacji sędziowskiej.

 

Te wszystkie przydatne informacje, będziemy chcieli okrasić elementami z życia prywatnego naszego gościa, wskazując przede wszystkim na konieczność dbania o higienę psychiczną, czyli „jak to zrobić i nie zwariować”.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

Uczestnicy The Judge o sobie:

Rafał Rudnicki - sędzia Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku, absolwent WPiA UG w Gdańsku. Obecnie orzekam w XIII Wydziale Cywilnym (wydział nieprocesowy) tut. Sądu, wcześniej w latach 2016-2018 orzekałem w Sądzie Rejonowym w Wejherowie (Wydział Rodzinny i Nieletnich). W okresie 2009-2013 robiłem aplikację sędziowską, jako pierwszy rocznik w KSSiP w Krakowie. Wcześniej robiłem aplikację komorniczą. Poza pracą orzeczniczą prowadzę wykłady dla aplikantów notarialnych tut. Izby Notarialnej oraz aplikantów komorniczych Izby Gdańskiej. Od początku mojej kariery orzeczniczej jestem czynnym i aktywnym członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia – obecnie jestem również drugą kadencję wiceprezesem Zarządu Oddziału Gdańskiej Iustitii. 

Od 2022 roku pełnię w tutejszym Sądzie funkcję koordynatora ds. edukacji prawnej. W 2022 roku wystartowaliśmy z projektem edukacyjnym Północna Grupa Edukacyjna, w ramach której realizujemy raz w tygodniu symulacje rozpraw z aktywnym udziałem uczniów (dzieci i młodzieży), dla szkół z terenu Trójmiasta i nie tylko.

Moje hobby to zdecydowanie muzyka, a w zasadzie jej tworzenie ale także odtwarzanie (zarówno „czynnie” jak i „biernie”)– jestem pianistą i akordeonistą J przez pewien czas realizowałem wraz z koleżanką – adwokatką, projekt muzyczny Punch of Law.

 

Konrad Królak – asesor w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku w XIII Wydziale Cywilnym. Student Wydziału Prawa i Administracji UG w okresie 2012-2017, aplikant KSSiP od 2020 roku. Zainteresowania muzyka (również gra i tworzy), sport (piłka nożna i siłownia), zaczytany w książkach o tematyce psychologicznej oraz s-f, nie wyobraża sobie życie bez muzyki.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 20. Listopad 2023 - 19:29; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Listopad 2023 - 19:37; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty