Spotkanie mec. Włodzimierza Wolańskiego ze Studencką Poradnią Prawną WPiA UG

W dniu 27 listopada 2023 r. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego gościł w swoich progach p. mec. Włodzimierza Wolańskiego Dziekana Seniora Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

Spotkanie z udziałem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UG, p. dr. hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG, odbyło się w symbolicznym miejscu - w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UG, której wyposażenie przed niemal ćwierćwieczem ufundowali gdańscy adwokaci, z ówczesnym dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Włodzimierzem Wolańskim na czele.

Nasz gość, legenda Adwokatury Polskiej, podzielił się swoimi wspomnieniami z pracy zawodowej. W brawurowy i barwny sposób przedstawił i te poważne i te zabawne sprawy sądowe, którymi swego czasu żyła opinia publiczna. Odpowiadając na pytania ukazywał nieznany już dziś świat sal sądowych, na których zapadały wyroki śmierci.

Spotkanie zwieńczyło przekazanie Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa i Administracji UG togi adwokackiej, która należała do żony Pana Mecenasa, śp. adwokat Eweliny Wolańskiej, osoby o ogromnym sercu, prowadzącej pro bono szereg inicjatyw społecznych. Cenny dar zostanie na stałe wyeksponowany w siedzibie Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UG ze stosownym podpisem.

Wizytę Pana Mecenasa zorganizowała Studencka Poradnia Prawna WPiA UG pod kierunkiem nowego opiekuna, p. dr. Macieja Miklińskiego (Katedra Prawa Finansowego). Za pomoc w organizacji spotkania z Gościem dziękujemy p. dr. hab. Sebastianowi Sykunie, prof. UG (Katedra Praw Człowieka i Prawa Własności Intelektualnej).

Data publikacji: niedziela, 3. Grudzień 2023 - 13:37; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Marzec 2024 - 08:10; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty