RELACJA: Winter International Week 2023

W zeszłym tygodniu (27 listopada - 1 grudnia) na naszym Wydziale odbywał się "Winter International Week 2023" - przedsięwzięcie z obszaru akademickiej współpracy międzynarodowej.

Po premierze inicjatywy International Week w czerwcu 2023 r., kiedy na naszym Wydziale gościliśmy 15 gości z 6 Wydziałów Prawa z państw Afryki, Azji i Europy, w tym roku padł kolejny rekord. W Winter International Week 2023 (WIW2023) wzięło udział aż 35 gości - wykładowców i członków administracji uczelnianej - z 10 uczelni zlokalizowanych w 8 państwach świata: Algerii, Ghanie, Indonezji, Jordanii, Kenii, Kirgistanie, Malezji i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W programie WIW2023 znalazły się wykłady dla studentów, spotkania z kadrą akademicką Wydziału oraz intensywne szkolenia, panele dyskusyjne i wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w formule okrągłego stołu.

Zgodnie z tematem przewodnim WIW2023 ("Academic cooperation with Foreign Universities") w dyskusjach, panelach i szkoleniach poruszono tematy, takie jak: międzynarodowe rankingi akademickie, dynamika inicjowania, rozwijania i finansowania międzynarodowej współpracy akademickiej, problematyka zwiększania mobilności studentów i pracowników dzięki wymianie wzbogacających doświadczeń i dobrych praktyk.

Poza częścią naukową i szkoleniową, uczestnicy WIW2023 mieli okazję odwiedzić zabytkowe centrum Gdańska i podziwiać bogate zbiory miejscowych muzeów, wspaniałe dzieła sztuki zgromadzone w zabytkowych wnętrzach miasta oraz skosztować dań polskiej kuchni.

Wyjątkowego obrazu miasta dopełniły opady śniegu, które nadały Gdańskowi zimowej, świątecznej atmosfery.

Wydziałowy Zespół ds. współpracy międzynarodowej pragnie złożyć serdeczne podziękowania Panu Dziekanowi Wydziału dr. hab. Wojciechowi Zalewskiemu prof. UG, za zaufanie, szerokie wsparcie naszego przedsięwzięcia, udział, przyjęcie gości oraz oficjalne otwarcie całego wydarzenia.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pani Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, dr hab. Anny Jurkowskiej-Zeidler prof. UG za ‘energetyczne’ spotkanie z gośćmi w Welcome Center i wykład o misji UG i SEA-EU.

Dziękujemy serdecznie wszystkim z Państwa, którzy przyjęli na swoich zajęciach wizytujących wykładowców z zagranicy oraz Kierownikom Katedr i Zakładów za umożliwienie tych wizyt.

Dziękujemy za zaangażowanie całemu wydziałowemu Zespołowi ds. współpracy międzynarodowej, zespołowi Dziekanatu oraz Biura Dziekana, Biuru Współpracy Międzynarodowej UG, Biuru Analiz i Ekspertyz UG, Biuru Ochrony Danych Osobowych oraz Technik Multimedialnych Wydziału, a także Administracji Budynku Wydziału Prawa i Administracji - za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Pełnomocnikom Dziekana ds. współpracy międzynarodowej dziękujemy ponadto za przygotowanie szkoleń i poprowadzenie paneli dyskusyjnych w części "treningowej".

I last but not least - serdecznie dziękujemy naszym międzynarodowych gościom - za wspaniałą atmosferę, serdeczne kontakty, ciekawe rozmowy i wymianę bezcennych doświadczeń i dobrych praktyk. Mamy wielką nadzieję, że przywiozą z Gdańska do swoich krajów miłe wspomnienia i cenne informacje merytoryczne.

Zbudowani sukcesem dwóch poprzednich edycji zamierzamy dalej rozbudowywać formułę naszego przedsięwzięcia i zorganizować Summer International Week 2023 w maju przyszłego roku. O szczegółach będziemy informować w mediach wydziałowych.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 17:54; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: niedziela, 10. Marzec 2024 - 14:26; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty