Międzynarodowa konferencja Being SEA-EU

Międzynarodowa konferencja Being SEA-EU

Drodzy naukowcy i studenci,

w imieniu partnerskich uczelni SEA-EU zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji „Being SEA-EU”, której pierwsza edycja odbędzie się na Uniwersytecie Maltańskim w dniach od 10 do 12 czerwca 2024 roku. Abstrakty na wydarzenie można zgłaszać do 23 lutego br., autorzy najlepszych propozycji otrzymają dofinansowanie na stacjonarny udział w konferencji.
Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania osiągnięć badawczych oraz wymiany doświadczeń społeczności 9 uczelni zrzeszonych w sojuszu uczelni europejskich SEA-EU. Swoimi dokonaniami podzielą się studenci i naukowcy z Gdańska, Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu, Malty, Algarve, Neapolu oraz Bodø. Ideą konferencji jest prezentacja wyników badań, ale także promowanie europejskich wartości oraz zrównoważonego rozwoju wpisanych w misje SEA-EU.

Abstrakty można zgłaszać w jednej z czterech kategorii tematycznych:

  •  technologia, inżynieria, matematyka, medycyna/nauki o zdrowiu,
  • sztuka, nauki humanistyczne i społeczne (ekonomia, socjologia, antropologia itp.),
  • migracja i prawa człowieka,
  • kategoria interdyscyplinarna.

Organizatorzy przewidzieli możliwość zaprezentowania tematów w formie referatu (stacjonarnego/online), a także sesji posterowej. Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez Komitet Naukowy Konferencji. Wyjazdy i wystąpienia autorów najlepszych abstraktów zostaną sfinansowane ze środków projektu SEA-EU.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 lutego. Szczegółowy opis wydarzenia oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie: https://sea-eu.org/being-sea-eu-conference/

Zapraszamy do podzielenia się pasją do nauki!

 


Czym jest SEA-EU? To sojusz 9 europejskich, nadmorskich uczelni,  w którym nauka spotyka się z różnorodnością. Jego misją jest stworzenie międzynarodowego i interdyscyplinarnego Uniwersytetu Europejskiego, który będzie wzmacniał współpracę naukową, a także wspierał innowacje i transfer wiedzy. Działania SEA-EU dążą do zrównoważonego rozwoju poprzez zapewnienie najwyższej jakości kształcenia i badań naukowych na studiach wyższych. Dla wszystkich członków sojuszu oznacza to także ścisłą współpracę z przedsiębiorstwami, lokalnymi władzami, badaczami w celu znalezienia rozwiązań wyzwań zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Więcej o sojuszu można przeczytać na stronie: https://sea-eu.ug.edu.pl/

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 30. Styczeń 2024 - 10:08; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Styczeń 2024 - 10:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski