Pracownicy WPiA nagrodzeni podczas gali z okazji 54. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego

Nauka jest nieskończona. Każdy z nas, naukowców, nosi w sobie pytania, które są zaczynem do badań. Wdaje się w dyskusje i polemiki, które budują współpracę lub kierują nas na konkretne ścieżki naukowe - tymi słowami Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski otworzył pierwszą część obchodów 54 rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego.

Tegoroczne obchody jubileuszu powołania UG, które odbyły się 29 lutego, rozpoczęły się uroczystością, podczas której doceniono dorobek naukowy, dydaktyczny i pracę administracyjną członkiń i członków społeczności akademickiej naszej Uczelni i naszego Wydziału. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę została odznaczona mgr Anna Okoń, Pani Halina Orzeł oraz mgr Katarzyna Wylot, natomiast Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę został odznaczony dr hab. Przemysław Panfil.
Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez ministra "właściwego do spraw oświaty i wychowania" odebrał prof. dr hab. Jakub Stelina.
Druga część uroczystości poświęcona była naukowczyniom, naukowcom, dydaktyczkom i dydaktykom, którzy zostali nagrodzeni m.in. za całokształt naukowy (Nagrody Rektora im. prof. Karola Taylora) oraz za szczególne osiągnięcia dydaktyczne - Nagroda Nauczyciel Roku im. Krzysztofa C. Mrongowiusza, w ramach której wyróżnienie otrzymała dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. UG.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej na temat obchodów jubileuszu

Data publikacji: środa, 6. Marzec 2024 - 13:42; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 6. Marzec 2024 - 13:50; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski