Reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego zwycięzcami finału Olimpiady Historyczno-Prawnej im. Michała Sczanieckiego

28 maja 2024 r. odbył się w Krakowie doroczny Finał Olimpiady Historyczno-Prawnej im. Michała Sczanieckiego. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych reprezentacji uniwersytetów z całej Polski.

Reprezentacja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego pod opieką prof. Michała Gałędka zdobyła najwyższy wynik punktowy, zaś indywidualnie studenci Wojciech Orzeł i Patryk Superson zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce (wygrał reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego). Jest to historyczny wynik, ponieważ w ponad 30 edycjach, jakie do tej pory odbyły się w ramach Olimpiady Historyczno-Prawnej, jeszcze nigdy nie udało się przedstawicielom Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyć w tym konkursie. W rezultacie – zgodnie z zasadą, że najlepszy ośrodek organizuje następną olimpiadę – w przyszłym roku będziemy pełnić rolę gospodarza tego wydarzenia. W ramach olimpiady nasi studenci zarazem też członkowie Koła Historii Prawa wzięli również udział w organizowanych przez Polskie Towarzystwo Historii Prawa warsztatach naukowych przeznaczonych dla przyszłych adeptów nauki historyczno-prawnej.

Serdeczne gratulacje!

Data publikacji: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 09:41; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 10:43; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski