Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Pozycja ustrojowa samorządu terytorialnego 25 lat po reformie. Badania de lege lata i de lege ferenda”

Koło Naukowe Prawa Administracyjnego działające na Uniwersytecie Gdańskim oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencje Naukową pt. „Pozycja ustrojowa samorządu terytorialnego 25 lat po reformie. Badania de lege lata i de lege ferenda”.
Odbędzie się ona w dniach 14-15.05.2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Reforma samorządowa, która rozpoczęła się od uchwalenia 8 marca 1990 r. ustawy o samorządzie terytorialnym (dziś: ustawy o samorządzie gminnym), była jedną z trzech głównych reform III Rzeczpospolitej. Jej głównym celem była decentralizacja administracji publicznej i realizacja zasady subsydiarności poprzez przekazanie jak najszerszych kompetencji organom, które funkcjonują najbliżej ludzi, co było kolejnym etapem demokratyzacji kraju, zapoczątkowanym przez zorganizowanie częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w dniu 4 czerwca 1989 r.

Dziś - ponad 25 lat po tej reformie - organizatorzy chcą stworzyć miejsce do debaty nad obecnym kształtem tej regulacji. Jak sprawdza się ona w dzisiejszej sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej? Czy wymaga zmian? Okazją do tej dyskusji będzie właśnie majowa konferencja.

Osoby zainteresowane wzięciem czynnego udziału w konferencji proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego, znajdującego się pod adresem https://docs.google.com/forms/d/1N24wWJ38vwnn-gKjw-pqdesPkYxjs_fhdmz7t9Hltc0/viewform do dnia 22.04.2015 r.

Terminy(uczestnictwo czynne):
PRZEDŁUŻONY TERMIN DO 26.04.2015r., godz. 23.59 - do tego czasu przyjmujemy abstrakty
03.05.2015r. - ogłoszenie wyników

Terminy w zakresie uczestnictwa biernego zostaną podane niebawem

Opłata konferencyjna:
- 150 zł w przypadku uczestnictwa czynnego
- 50 zł w przypadku uczestnictwa biernego oraz chęci otrzymania materiałów konferencyjnych oraz certyfikatu uczestnictwa

Data publikacji: sobota, 9. Maj 2015 - 06:37; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: sobota, 9. Maj 2015 - 06:37; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński