Doktorantka WPiA UG delegatem na 13. Kongres Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości w Katarze

Mgr Alicja Dżuryk, doktorantka w Katedrze Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA, w dniach od 12 do 19 kwietnia 2015 roku była członkiem delegacji na 13. Kongres ds. Zapobiegania Przestępczości i Wymiaru Sprawiedliwości (Congress on Crime Prevention and Criminal Justice) Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), który odbywał się w stolicy Kataru, Dausze.

Kongres swoją obecnością zaszczycił Sekretarz Generalny ONZ Pan Ban Ki-moon oraz Dyrektor Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości Pan Yury Fedotov. Uczestniczyło w nim prawie 5000 delegatów, dyplomatów, polityków, przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych oraz indywidualnych ekspertów. Pani Alicja Dżuryk była jedyną doktorantką z Polski, która uczestniczyła w obradach Kongresu. Reprezentowała Uniwersytet Gdański oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA będąc członkiem siedmioosobowej delegacji przedstawicieli ELSA z całej Europy.

Kongres odbywa się co 5 lat począwszy od roku 1955. Tematem obrad jest międzynarodowe prawo karne w obszarach przemytu narkotyków, handlu ludźmi, praw mniejszości narodowych, terroryzmu, praw kobiet, przestępstw w cyberprzestrzeni, przestępstw przeciwko środowisku i wielu innych, aktualnie omawianych na forum ONZ.

Pani Alicja Dżuryk po raz trzeci brała udział w obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2011 roku uczestniczyła w posiedzeniu 18. Sesji Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie, natomiast w 2012 roku była delegatem na Konferencję Dyplomatyczną dot. Występów Audiowizualnych organizowaną przez Światową Organizację Własności Intelektualnej w Pekinie.

Podsumowaniem uczestnictwa delegatów ELSA w 13. Kongresie ds. Zapobiegania Przestępczości i Wymiaru Sprawiedliwości będzie opublikowanie raportu z obrad.

Data publikacji: poniedziałek, 1. Czerwiec 2015 - 11:30; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Rosenkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 1. Czerwiec 2015 - 11:30; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Rosenkiewicz