Ogólnopolski Zjazd Katedr Prawa Własności Intelektualnej oraz Międzynarodowa Konferencja Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii

W dniach 16-17 października 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbył się pierwszy ogólnopolski Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Własności Intelektualnej pt. "Współczesne tendencje rozwoju prawa własności intelektualnej". W ramach panelu dotyczącego zagadnień ogólnych teorii i nauki prawa własności intelektualnej (moderacja: prof. Stanisław Sołtysiński) referat pt. „Prawa własności intelektualnej na tle teorii sprawiedliwości” wygłosił prof. UG, dr hab. Maciej Barczewski, kierownik Centrum Prawa Własności Intelektualnej WPiA UG. W zamierzeniu organizatorów wspomniany zjazd ma rozpocząć tradycję organizowania podobnych spotkań naukowych w środowisku przedstawicieli polskiej doktryny prawa własności intelektualnej w przyszłości.

Natomiast w dniu 20 listopada 2015 r. na naszym Wydziale odbyła się zorganizowana przez Centrum Prawa Własności Intelektualnej WPiA UG międzynarodowa konferencja prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii pt. „Value of Information: Intellectual Property, Privacy and Big Data”. W wydarzeniu wzięli udział czołowi przedstawiciele świata nauki, jak również organizacji międzynarodowych, w tym między innymi: Komisji Europejskiej, Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (ONZ), Uniwersytetu w Cambridge, Uniwersytetu w Oksfordzie, Uniwersytetu Londyńskiego, Uniwersytetu Sztokholmskiego, Instytutu Maxa Plancka Innowacji i Konkurencji w Monachium, Chicago-Kent College of Law, Benjamin N. Cardozo School of Law w Nowym Jorku oraz Georg-August-Universität Göttingen. Omówili oni aktualne zagadnienia prawne związane z rozwojem i wykorzystywaniem nowych technologii, w szczególności w sferze ochrony własności intelektualnej, przetwarzania danych osobowych oraz związanej z nimi ochrony praw człowieka.

Data publikacji: poniedziałek, 14. Grudzień 2015 - 17:05; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Grudzień 2015 - 17:05; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski