Profesor Ewa Bagińska w projekcie RID (Rozwój Innowacji Drogowych) finansowanym przez NCBR i GDDKiA!

Z przyjemnością informujemy, że prof. Ewa Bagińska z Katedry Praw Cywilnego otrzymała w ramach konsorcjum w składzie: Politechnika Gdańska (Lider), Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Instytut Transportu Samochodowego, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Uniwersytet Gdański, środki finansowe w wysokość 2 990 000,00 pln na realizację projektu w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia o nazwie RID (Rozwój Innowacji Drogowych) realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz GDDKiA.

Przedsięwzięcie RID ukierunkowane jest na wsparcie badań, które mogą być wykorzystane do rozwoju i unowocześnieniu procesów realizowanych w działalności podstawowej GDDKiA, którą to zgodnie z ustawą o drogach publicznych jest m.in. rozwój sieci drogowej oraz utrzymanie i rozbudowa istniejących dróg krajowych.

Uniwersytet Gdański jest odpowiedzialny za zadanie 5 - Badania metod zarządzania odpowiedzialnością za szkody związane z urządzeniami brd.

Gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 22. Styczeń 2016 - 11:08; osoba wprowadzająca: Agnieszka Puchalska Ostatnia zmiana: piątek, 22. Styczeń 2016 - 11:10; osoba wprowadzająca: Agnieszka Puchalska