Rekrutacja Erasmus dla studentów na wyjazdy w roku akad. 2016/17

Otwarcie naboru na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach ERASMUS+ w roku akademickim 2016/17.

Postępowanie rekrutacyjne rozpocznie się 11.02.2016 r. (czwartek). Lista uczelni partnerskich wraz z obowiązującymi językami wykładowymi znajduje się na stronie internetowej Wydziału (http://bit.ly/umowyerasmus).

Zgodnie z Regulaminem o wyjazd na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus Plus może ubiegać się student WPiA UG co najmniej II roku studiów I stopnia, który spełnia następujące warunki:

1. wyróżnia się dobrymi wynikami w nauce, przy czym średnia ocen z dotychczasowego okresu studiów na dzień zgłoszenia kandydatury do udziału w programie Erasmus wynosi co najmniej 3,75 (trzy i siedemdziesiąt pięć setnych);
  2. posiada udokumentowaną, dobrą znajomość języka obcego, będącego językiem wykładowym programu studiów zagranicznych na uczelni, o wyjazd do której się ubiega.

W I etapie postępowania Kandydat składa, w koszulce nadającej się do wpięcia do segregatora, następujące dokumenty:

1. prawidłowo wypełniony i wydrukowany formularz kwalifikacyjny udostępniony na stronach internetowych Wydziału (http://bit.ly/dokumentyerasmus), zawierający na pierwszej stronie podanie do Dziekana o uwzględnienie kandydatury w postępowaniu kwalifikacyjnym wraz z wypełnioną przez pracownika dziekanatu częścią dotyczącą wpisu na semestr studiów oraz średniej ocen,
  2. kserokopię legitymacji studenckiej,
  3. po jednej kserokopii dokumentów poświadczających znajomość języków obcych, poświadczonych za zgodność z oryginałem przez upoważnionego pracownika dziekanatu lub Biura Dziekana WPiA UG,
  4. po jednej kserokopii dokumentów poświadczających osiągnięcia będące przedmiotem oceny wymienione w §8 pkt. 3 Regulaminu, w tym kopie publikacji, które kandydat przywołuje w formularzu kwalifikacyjnym do wglądu Komisji przy ocenie Kandydata.
  5. kandydat ubiegający się o przyznanie dodatkowego wsparcia socjalnego na wyjazd z funduszy programu Erasmus+ (będący w trudnej sytuacji materialnej) dołącza do dokumentów rekrutacyjnych decyzję o przyznaniu mu świadczenia ze środków Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów i Doktorantów UG (stypendium socjalnego).
  6. studenci studiów doktoranckich składają dodatkowo: opis prowadzonych badań w j. angielskim, zawierający jasne określenie tematu i problemu badawczego (800-1000 słów) wraz z opinią promotora pracy doktorskiej co do realizacji wyjazdu przez Kandydata (opiekuna naukowego).

Wyżej wymienione dokumenty będą przyjmowane w terminie 11.02.2015 r. (czwartek) - 25.02.2015 r. (czwartek); przy czym:

• komplet dokumentów można składać u p. mgr Agnieszki Puchalskiej w pok. 2081 w dniach 11.02 - 25.02 w godz. 9.00 - 13.00;
  • lub przekazać osobiście Koordynatorowi Erasmus dr. Tomaszowi Widłakowi w godzinach konsultacji w pok. 3033.

Przewidywany termin rozmowy z Kandydatami zakwalifikowanymi do II etapu: 2.03.2016 (środa) w godz. 12.00-16.00 lub 3.03.2016 (czwartek). Termin zostanie potwierdzony w wiadomości e-mail do uczestników pierwszego etapu po zakończeniu przyjmowania dokumentów. Przewidywany termin zakończenia postępowania: 10.03.2016 r.

Więcej szczegółów w załączniku.

Załącznik Rozmiar
Ogłoszenie o rekrutacji Erasmus 2016/17 197.7 KB

Data publikacji: środa, 10. luty 2016 - 14:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak Ostatnia zmiana: środa, 10. luty 2016 - 14:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak