Udział dr. Michała Gałędka w 4th Annual Conference Juris Diversitas na Louisiana State University

W dniach 30 maja – 1 czerwca odbywa się interdyscyplinarna konferencja prawa porównawczego 4th Annual Conference Juris Diversitas: Unity or/and Diversity /Unité ou Diversité. Tym razem konferencja została zorganizowana przez Lousiana State University Paul M. Herbert Law Center. W wydarzeniu biorą udział naukowcy i prawnicy praktycy reprezentujący kilkadziesiąt krajów z niemalże wszystkich kontynentów świata. W tym gronie jedynym przestawicielem polskiej nauki prawa jest nasz pracownik dr Michał Gałędek, który wystąpił z referatem Legal Transfers and National Traditons: Patterns of Modernization of the Public Administration at the Turn of 18th and 19th Century.

Juris Diversitas stanowi międzynarodową, interdyscyplinarną społeczność prowadzącą badania w zakresie problematyki mieszania się kultur prawnych. Stowarzyszenie z siedzibą w Lozannie zrzeszało początkowo przedstawicieli komparatystyki prawniczej, ale w ostatnich latach rozszerza swoją współpracę, zapraszając do wspólnych badań nad prawem i poza nim przedstawicieli innych dziedzin antropologów, geografów, historyków, filozofów i socjologów. W ubiegłych latach kongresy Juris Diversitas, w których regularnie birą udział nasi pracownicy, odbywały się w Europie. Na konferencjach w Lozannie (2013 r.) i Aix-au-Province oraz Marsylii (2014 r.) wyniki swoich badań prezentowali dr Anna Klimaszewska i dr Michał Gałędek.

Louisiana State University to flagowy a zarazem największy uniwersytet stanu Luizjana. Prezydent Juris Diverstas prof. Olivier Moreteau piastuje obecnie funkcję prodziana i dyrektora studiów prawa cywilnego w  Paul M. Herbert Law Center LSU.

Data publikacji: środa, 1. Czerwiec 2016 - 10:50; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: środa, 1. Czerwiec 2016 - 10:50; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła