Summer School w ramach ESCLH Conference

W ramach programu konferencji "Culture, Identity and Legal Instrumentalism" przygotowano wydarzenie dedykowane doktorantom nauk prawnych. 28 VI 2016, pierwszego dnia Konferencji, odbędzie się „szkoła letnia” (Summer School), tj. cykl trzech seminariów poświęconych metodologii prowadzenia badań historyczno-prawnych.

Wśród wykładowców prowadzących seminaria znajdą się:

Prof. Phillip Hellwege wykładowca Uniwersytetu w Augsburgu, "Magister Juris in European and Comparative Law" Balliol College na Oxford University, w latach 2003-2010 pracownik naukowy w Instytucie Maxa Plancka w Hamburgu, zdobywaca ERC Consolidator Grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych na projekt dotyczących historycznych podstaw współczesnego prawa ubezpieczeniowego w Europie i wice-przewodniczący European Society for Comparative Legal History, który poprowadzi seminarium na temat :

“How to write (how not to write) a thesis in comparative legal history –methodological challenges and problems”.

Prof. Aniceto Masferrer, wykładowca Uniwersytetu w Walencji, profesor wizytujący na Uniwersytecie Cambridge (2005) i Harvard Law School (2006-07), członek  ‘American Society for Legal History’, aktualny przewodniczący ‘European Society for Comparative Legal History’, który poprowadzi seminarium na temat:

“Legal History and the history of ideas: The notion of the human dignity in historical perspective”.

Prof. Stefano Vinci, pracownik naukowy Uniwersytetu im. Aldo Moro w Bari. W latach 2008 - 2015 uczestnik projektu badawczego realizowanego w Max-Planck-Institut für europäische Rechtsgeschichte of Frankfurt am Main poprowadzi seminarium pod tytułem:

“Research in medieval and modern law. Methods and topics”.

Ponadto w ramach Summer School będzie miało miejsce spotkania i dyskusji z Prezydentem Lechem Wałęsą oraz zwiedzanie wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności.

Data publikacji: piątek, 10. Czerwiec 2016 - 14:44; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Czerwiec 2016 - 10:09; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła