Seminarium prawa ochrony zabytków w Lubostroniu

W dniach 26-28 września 2016 r. w Pałacu w Lubostroniu odbyło się III Ogólnopolskie Seminarium Prawa Ochrony Zabytków dla młodych naukowców, doktorantów i studentów im. Profesora Jana Pruszyńskiego, które honorowym patronatem objęła Wiceminister Kultury – Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin, a także rektorzy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas seminarium wygłoszonych zostało – obok trzech wykładów inauguracyjnych – 18 referatów, w których młodzi naukowcy, pochodzących z 10 różnych ośrodków naukowych z całej Polski, prezentowali wyniki swych badań. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowali doktoranci: mgr Tomasz Korzeniowski, mgr Dominika Kostrzewa, mgr Anna Ławicka, mgr Andrzej Moś, mgr Agnieszka Plata, mgr Julia Stepnowska, mgr Małgorzata Węgrzak oraz prof. Kamil Zeidler i dr Magdalena Marcinkowska, którzy – wspólnie z dr Alicją Jagielską-Burduk z UKW – byli organizatorami Seminarium.

Seminarium jest organizowane dorocznie przez Wydział Prawa i Administracji UAM, Wydział Prawa i Administracji UG, Wydział Administracji i Nauk Społecznych UKW, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauki oraz samorządową instytucję kultury Pałac Lubostroń.

Lubostroń
(fot. P. Rybiński)

Data publikacji: sobota, 8. Październik 2016 - 20:58; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: niedziela, 9. Październik 2016 - 09:12; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc