Udział pracowników Wydziału Prawa i Administracji w konferencjach międzynarodowych

KonferencjaPracownicy Wydziału Prawa i Administracji Pani Profesor dr hab. Dorota Pyć z Katedry Prawa Morskiego oraz dr Maciej Nyka z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska brali w dniach 8 i 9 listopada 2016 r. udział w The 7th Strategy Forum of the EU Strategy for the Baltic Region – Vision 2030 oraz w 18th Baltic Development Forum Summit. Obydwie konferencje były ze sobą organizacyjnie powiązane i odbywały się w Sztokholmie. Konferencje zgromadziły ponad 1200 uczestników, a referaty prezentowali na nich między innymi premier Szwecji Stefan Löfven, Premier Finlandii Juha Sipilä i Komisarz ds. Polityki Regionalnej Corina Creţu oraz wielu naukowców z Regionu Morza Bałtyckiego.

Profesor Dorota Pyć zabrała głos w dyskusji podczas panelu Saving and using the sea? - connecting decision makers and actors through maritime spatial planning odnosząc się do problematyki morskiego planowania przestrzennego. Dr Maciej Nyka w ramach tego samego panelu zabrał głos w dyskusji prezentując rolę krajowych i międzynarodowych gwarancji partycypacji publicznej w procesie morskiego planowania przestrzennego.

Data publikacji: poniedziałek, 14. Listopad 2016 - 15:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Sierpień 2018 - 11:27; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski