III Międzynarodowa Konferencja Finansów Samorządu Terytorialnego

III Międzynarodowa  Konferencja Finansów Samorządu Terytorialnego

W dniu 16 kwietnia 2018 r. odbyła  się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego III Międzynarodowa  Konferencja Finansów Samorządu Terytorialnego, pt. „Samorząd terytorialny w 20 lat po reformie administracyjnej państwa. Bilans nadziei i postulaty na przyszłość” oraz Międzynarodowe Seminarium "The Financing Law of Local Government in the European Unionregional policy”.

W konferencji wzięło udział blisko 90 uczestników z wielu ośrodków naukowych, 4 krajów, przedstawiciele urzędów państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych.

Konferencję zorganizowało Centrum Prawa Samorządowego i Prawa Finansów Lokalnych, Katedra Prawa Finansowego WPiA UG, Katedra Prawa Finansowego i Gospodarki Narodowej  Wydziału Prawa, Uniwersytetu Masaryka w Brnie z Czech i Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku.

Uczestnicy podzielili się poglądami i dyskutowali na temat stanu finansów publicznych i prawa finansowego samorządu terytorialnego w Polsce i innych krajach.

Data publikacji: wtorek, 24. Kwiecień 2018 - 13:03; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Kwiecień 2019 - 16:18; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski