Udział studentów WPiA UG w 25-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu

W dniach 23-29 marca 2018 roku drużyna reprezentująca Uniwersytet Gdański (UG Vis Team) uczestniczyła w 25-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu. W roku akademickim 2017/2018 w skład UG Vis Team wchodzili studenci WPiA UG: Klaudia Becker, Wiktor Dorębski, Jakub Plebański i Kacper Rutecki.

W czasie konkursu studenci WPiA UG zmierzyli się z drużynami reprezentującymi Loyola Univeristy of Chicago, National Law University Jodhpur, Tashkent State University of Law oraz University of Kashmir.

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to jeden z najbardziej prestiżowych  konkursów przeznaczonych dla studentów prawa  na świecie. Konkurs umożliwia studentom zapoznanie się z tematyką międzynarodowego arbitrażu oraz zdobycie cennych praktycznych umiejętności, takich jak pisanie tekstów prawniczych po angielsku czy publiczne przemawianie w tym języku. Dzięki uczestnictwu w konkursie studenci mogą poznać swoich rówieśników z całego świata, nawiązać pierwsze zawodowe kontakty, a także zdobyć doświadczenie kształtujące nierzadko całą przyszłą karierę.

W czasie przygotowań do udziału w konkrsie studenci pozostają pod opieką naukową Roberta Witek-Pogorzelskiego, Macieja Zejda oraz Kai Zaleskiej-Korziuk.

Więcej informacji na temat konkursu i UG Vis Team można znaleźć na  stronie internetowej visteam.ug.edu.pl oraz facebooku: www.facebook.com/theUniversityofGdanskVisTeam

Data publikacji: wtorek, 8. Maj 2018 - 18:55; osoba wprowadzająca: Kaja Zaleska-Korziuk Ostatnia zmiana: środa, 9. Maj 2018 - 18:03; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski