Wizyta studyjna dr hab. Małgorzaty Balwickiej-Szczyrba, prof. UG na Uniwersytecie w Groningen

W dniach 08-12.04 2019 r. dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG odbyła wizytę studyjną na Uniwersytecie w Groningen, jako uczestnik  Projektu "Mistrzowie dydaktyki" (realizowanego w ramach PO WER 2014-2020). Podczas tego wyjazdu 21 nauczycieli akademickich z różnych ośrodków akademickich uczestniczyło w szkoleniu ze stosowanych na Uniwersytecie w Groningen metod przygotowywania, prowadzenia oraz ewaluacji zajęć dydaktycznych, w tym metod aktywizujących studentów oraz tutoringu akademickiego (the Fundamentals of University Teaching / Masters of Didactics). W ramach wizyty studyjnej M. Balwicka -Szczyrba przeprowadziła wykład "Idea of ban on smoking in cars in the presence of children", który podlegał ewaluacji wg. kryteriów stosowanych na tamtejszym Uniwersytecie.

Wizyta studyjna była pierwszym z modułów Projektu, który będzie trwał przez rok. Na kolejne modułu składają się 3 dwudniowe szkolenia prowadzone przez Uniwersytet w Groningen, konferencja, wizytacje poszczególnych uczestników grupy, a także tutoring akademicki, który obejmie trzech  studentów naszego Wydziału i który zostanie poprowadzony w najbliższych miesiącach przez M. Balwicką-Szczyrba.  Roczny projekt  zakończy się uzyskanie certyfikatu Uniwersytetu w Groningen. 

 

Galeria zdjęć

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 23. Kwiecień 2019 - 15:40; osoba wprowadzająca: Katarzyna Wylot Ostatnia zmiana: środa, 24. Kwiecień 2019 - 09:49; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski