Konferencje z udziałem pracowników Zakładu Prawa Rzymskiego WPiA UG podsumowaniem pracowitego semestru letniego roku akademickiego 2018/2019.

Pracownicy Zakładu Prawa Rzymskiego WPiA UG uczestniczyli w 73 sesji Société Internationale Fernand de Visscher pour l'Histoire des Droits de l'Antiquité (SIHDA): „Le droit et sa place dans le monde antique”, 2-7 września 2019 r. (dr Beata J. Kowalczyk i kierownik zakładu, prof. UG Jacek Wiewiorowski wygłosili w trakcie zjazdu referaty w języku angielskim oraz brali czynny udział w obradach sekcji). Największy międzynarodowy zjazd badaczy prawa rzymskiego odbył się tym razem w Edynburgu (Szkocja), a wzięło w nim kilkaset romanistów z niemal całego świata.

W dniach 10-13 września br. prof. J. Wiewiorowski wziął też udział z referatem w j. rosyjskim w międzynarodowej konferencji w Omsku (Federacja Rosyjska): РЕЦЕПЦИЯ РИМСКОГО ПРАВА: ОБЩИЕ ПРИНЦИПЫ И СОВРЕМЕННОСТЬ. III ЕВРАЗИЙСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО РИМСКОМУ ПРАВУ (z udziałem kilkudziesięciu uczestników). W dniach 24-27.09. weźmie on też udział z referatem w organizowanej tym razem w Pradze czeskiej 6th International Conference of the Polish Society for Human and Evolution Studies, którego jest członkiem-założycielem i sekretarzem Głównej Komisji Rewizyjnej.

W semestrze letnim br. akademickiego Zakład Prawa Rzymskiego był też gościem i organizatorem cyklicznego seminarium - IV Ogólnopolskie Forum Młodych Romanistów, Prawnik i wartości w świecie antycznym i współcześnie (15-16.06.2019) oraz II międzynarodowego seminarium pt. «Roman maritime law», w ramach VII Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego, 10-11.04.2019 (obie imprezy z udziałem kilkunastu uczestników, w tym gości zagranicznych).

Kierownik zakładu, prof. J. Wiewiorowski wziął również udział jako członek jury w finale X edycji Konkursu „Prawo rzymskie a świat współczesny” (Kraków, 3 czerwca 2019 r.) oraz wygłosił referat podczas ogólnopolskiej konferencji « Contra legem Christianam. Zbrodnia i kara w chrześcijańskim Rzymie” (Kazimierz Dolny, 7-9.06.2019).

Z kolei dr Bartosz Szolc-Nartowski w dniach 7-13 kwietnia br. przebywał na stażu naukowym we Włoszech na Uniwersytecie w Pawii. Jednym z efektów jego wizyty jest powierzenie Zakładowi Prawa Rzymskiego wespół z Katedrą Postępowania Cywilnego organizacji na naszym wydziale międzynarodowej konferencji z okacji Europejskiego Dnia Sprawiedliwości pt.Bringing Justice Closer to European Citizens (25-26.10.2019).

Data publikacji: piątek, 20. Wrzesień 2019 - 12:00; osoba wprowadzająca: Beata Kowalczyk Ostatnia zmiana: piątek, 20. Wrzesień 2019 - 12:02; osoba wprowadzająca: Beata Kowalczyk