Nowa dwutomowa publikacja pracowników Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego.

tom1Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się nowa monografia pracowników Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego pt. „Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym”.

Opracowanie składa się z dwóch tomów.

Tom I, autorstwa mgr. M. Bąkowskiego, prof. M. Bogusza i dr. K. Kaszubowskiego, jest poświęcony odwołaniu w ogólnym postępowaniu administracyjnym oraz przebiegowi postępowania odwoławczego.

Tom II, autorstwa dr. A. Bochentyna i dr. M. Miłosza, jest poświęcony decyzjom organu odwoławczego, opłatom i kosztom postępowania odwoławczego oraz zakresowi zastosowania przepisów o postępowaniu odwoławczym w postępowaniu zażaleniowym.

Redaktorem naukowym obu tomów jest prof. M. Bogusz.tom2

W opracowaniu poddano analizie węzłowe zagadnienia postępowania odwoławczego uregulowanego w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego, w tym także te, które wynikają z ostatniej, „dużej” nowelizacji Kodeksu w 2017 r.

Opracowanie ma charakter uniwersalny i może zainteresować zarówno osoby zajmujące się praktyką funkcjonowania administracji publicznej, jak i przedstawicieli doktryny oraz studentów.

Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym pod red. nauk. M. Bogusza; Tom I – M. Bąkowski, M. Bogusz, K. Kaszubowski, Odwołanie w ogólnym postępowaniu administracyjnym. Przebieg postępowania odwoławczego, Gdańsk 2019, ISBN 978-83-7865-815-3; ss. 160.

Postępowanie odwoławcze w ogólnym postępowaniu administracyjnym pod red. nauk. M. Bogusza; Tom II – A. Bochentyn, M. Miłosz, Decyzje organu odwoławczego. Opłaty i koszty postępowania odwoławczego. Zakres zastosowania przepisów o postępowaniu odwoławczym w postępowaniu zażaleniowym, Gdańsk 2019, ISBN 978-83-7865-816-0, ss. 174.

Data publikacji: czwartek, 26. Wrzesień 2019 - 09:25; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 26. Wrzesień 2019 - 09:54; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski