Wystąpienie dr Dominiki Tykwińskiej-Rutkowskiej na międzynarodowej konferencji „Paving the way for personalized medicine – legal, ethical and social chanllenges” w Salerno, Włochy.

W dniu 18 listopada br. na konferencji organizowanej przez Università degli Studi di Salerno, Fisciano (SA) i Erasmus University Rotterdam dr Dominika Tykwińska-Rutkowska wygłosiła referat dedykowany tematyce: „Legal environment for personalized medicine in Poland – regulatory barriers to it’s development (selected aspects)”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych – prawa, medycyny, etyki – a także praktykujący prawnicy koncentrujący się na problematyce dostępu do medycyny leczniczej w Europie i na Świecie. Przed konferencją zaprezentowano książkę abstraktów, natomiast po konferencji zostanie opublikowana książka pokonferencyjna obejmująca wybrane ze zgłoszonych wystąpień.

Na zdjęciu 1:
Prof. Giacomo di Federico, Università di Bologna
dr Dominika Tykwińska-Rutkowska, Uniwersytet Gdański
Prof. Alceste Santauri, Università di Bologna

Na zdjęciu 2:
dr Anna Sierawska, Christian-Albrechts University (Kiel) & Ludwig Boltzmann Institute Vienna (Austria)
Prof. Giacomo di Federico, Università di Bologna
dr Dominika Tykwińska-Rutkowska, Uniwersytet Gdański
Prof. Alceste Santauri, Università di Bologna

Data publikacji: poniedziałek, 25. Listopad 2019 - 14:10; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Listopad 2019 - 14:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski