Pomoc dla Ukrainy – inicjatywy naszego Wydziału

Uruchomiliśmy specjalną podstronę, na której informujemy jak pomóc oraz jak pomaga Ukrainie i Ukraińcom społeczność naszego Wydziału:

Konkretne działania rozpoczęliśmy już w sobotę. To efekt wspaniałej aktywności studentów-wolontariuszy oraz wzorowej współpracy Rady Samorządu Studentów WPiA UG i ELSA Gdańsk, koordynujących aktywność od strony studenckiej. Wydziałowym Koordynatorem ds. działań związanych z kryzysem w Ukrainie jest prodziekan, dr hab. Marcin Michał Wiszowaty, prof. UG.

To dopiero początki, szykują się kolejne inicjatywy społeczności Wydziału. Informacje będziemy stopniowo uzupełniać i stale aktualizować. Prosimy o śledzenie także naszych mediów społecznościowych – na czele z Facebookiem.

Właśnie trwają prace nad uruchomieniem kolejnej formy pomocy: „Uniwersyteckiej Poradni Prawnej – Pomoc dla Ukrainy” oraz poradnikiem prawnym dla Ukraińców. Serdecznie zapraszamy i prosimy o włączenie się do działań przez pracowników naukowych naszego Wydziału – szczególnie praktyków i znawców zagadnień prawnych, które będą przydatne potrzebującym pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy już przybywają do Trójmiasta. Koordynatorem projektu UPP-PdU jest Studencka Poradnia Prawna przy wsparciu Wydziałowego Koordynatora.

WPIA

Data publikacji: środa, 2. Marzec 2022 - 08:26; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 2. Marzec 2022 - 14:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski