Relacja: XVI Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

24 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła XVI Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „75. Rocznica Konwencji Genewskich” pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Ambasady Szwajcarii w Polsce.

Wydarzenie to jest wspólnym projektem Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte a jego tegoroczna odsłona poświęcona została genewskiemu prawu humanitarnemu. W gronie prelegentów XVI Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego znaleźli się akademicy i praktycy związani z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Zielonogórskim, Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Wymiaru Sprawiedliwości, Polskim Czerwonym Krzyżem, Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie oraz Uniwersytetem Łódzkim a w jej otwarciu udział wzięli Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Wiesław Laskowski, Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego Prof. UG dr hab. Marcin Michał Wiszowaty, Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Gdańskiego Prof. UG dr hab. Adam Wiśniewski, kmdr Prof.AMW dr hab. Dariusz R. Bugajski z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Zastępca Szefa Misji w Ambasadzie Szwajcarii w Polsce Minister Matthias Dettling oraz Szefowa Misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Polsce Pani Denise Duran.

Data publikacji: środa, 29. Maj 2024 - 15:20; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 29. Maj 2024 - 15:22; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski