Wręczono Certyfikaty LEX Silver

3 czerwca 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów LEX Silver studentkom i studentom Wydziału Prawa i Administracji UG. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy i jest efektem współpracy nawiązanej między Wydziałem a wydawnictwem Wolters Kluwer.

W uroczystości wzięli udział Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG, kierownik Katedry Informatyki Prawniczej dr hab. Grzegorz Wierczyński, prof. UG, dyrektor Redakcji Publikacji Elektronicznych Wolters Kluwer Jacek Żmuda, zastępca dyrektora Redakcji Publikacji Elektronicznych Wolters Kluwer Henryk Jasionek oraz kierownik Działu Szkoleń Wolters Kluwer Michał Ponikowski.

Certyfikat LEX Silver jest dokumentem potwierdzającym, że dana osoba posiada kompetencje w zakresie obsługi Systemu Informacji Prawnej LEX. Zarówno Certyfikat jak i przygotowujący do jego uzyskania kurs zostały wdrożone przez wydawnictwo Wolters Kluwer we współpracy z największymi kancelariami prawniczymi w Polsce. Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Wydziałem a Wolters Kluwer osoby, które zaliczą przedmiot Informatyka prawnicza, mogą przystąpić do egzaminu na Certyfikat LEX Silver bez konieczności zaliczania wspomnianego kursu. Jest to kolejny dowód na wysoki poziom kształcenia na Wydziale Prawa i Administracji UG oraz przekazywanie wiedzy adekwatnej do coraz bardziej cyfrowej praktyki prawa.

Data publikacji: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 10:58; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 5. Czerwiec 2024 - 09:37; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski