Przyznano nagrody Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców

Z przyjemnością informujemy, że w miniony piątek, 14 czerwca 2024 r., zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Nagrodę Naukową Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców. Wśród osób docenionych w konkursie znalazło się sześcioro pracowników i doktorantów z Uniwersytetu Gdańskiego, w tym pracownik naszego Wydziału-dr Dawid Rogoziński.

Przyznano nagrody Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowcówNasz pracownik został wyróżniony w zakresie nauk humanistycznych i społecznych za monografię naukową pt. „Klauzula oparta na WIBOR a unieważnienie umowy kredytu".
Jest to wciąż jedyna monografia kompleksowo omawiająca problematykę potencjalnej abuzywności postanowień umów kredytowych odwołujących się do WIBOR-u jako podstawy ustalania zmiennego oprocentowania kredytów złotówkowych. Autor stara się udzielić w niej odpowiedzi na palące dla wymiaru sprawiedliwości w Polsce pytania, czy sytuacja prawna kredytobiorców złotówkowych może być porównywana do sytuacji frankowiczów oraz, czy zarzuty kierowane przeciwko klauzulom WIBOR-owym są z prawnego i faktycznego punktu widzenia zbieżne z obserwacjami, które legły u podstaw kwalifikacji mechanizmów zawartych w umowach kredytów frankowych jako niedozwolonych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 08:59; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 09:04; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski