European Law Deans’ Forum

Uczestnicy Europejskiego Forum Dziekanów

W dniach od 28.04 do 1.05. 2016 r. odbyło się doroczne Europejskie Forum Dziekanów zorganizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem International Association of Law Schools.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został doceniony i wyróżniony spośród wszystkich Uczelni Wyższych przynależących do IALS oraz mianowany na organizatora prestiżowego, dorocznego Regionalnego Forum Dziekanów Prawa. W ramach zaplanowanego przedsięwzięcia odbyły się liczne prelekcje i obrady pod szyldem tegorocznego motywu przewodniego:

„Envisioning the Future of Legal Education Globally – Inside the Crystal Ball”.

Podczas dwudniowej konferencji poświęconej przyszłości Edukacji Prawniczej omówiono najważniejsze wyzwania i zagrożenia z którymi zmagają się Wydziały Prawa na przestrzeni ostatnich kilku lat jak również wyznaczono cele długoterminowe w oparciu o międzynarodowe standardy oraz zasady ewaluacji w systemie edukacji prawniczej wynikające kolejno z Deklaracji Singapurskiej (Singapore Declaration, Global Standards and Outcomes of a Legal Education) oraz Protokołu Madryckiego (Madrid Protocol, Principles of Evaluation of Legal Education).

Organizacja tegorocznego Forum stanowi sukces dotychczasowej działalności i współpracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z zagranicznymi ośrodkami nauki oraz przyczyni się do zacieśnienia relacji z Wydziałami Prawa przynależącymi do IALS a tym samym poprawy standardów edukacji prawniczej w niedalekiej perspektywie rozwoju Uczelni.

Szczegóły dotyczące Forum znajdują się na stronie wydarzenia: http://www.deansforum.ug.edu.pl/

Partnerem Konferencji była Grupa LOTOS

Lotos

Konferencję objęli Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Gdańska oraz Naczelna Rada Adwokacka